Aktualna pozycja: HomeWydarzenia

Wydarzenia

16 / 03 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

KSP na Ogólnopolskich Dniach Praktyk Prawniczych, 19 marca 2018 r. Zapraszamy na spotkanie na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Drodzy Studenci,  jeżeli zastanawiacie się, co będziecie robić po studniach prawniczych, zapraszamy Was na spotkanie z KSP na  ODPP w najbliższy poniedziałek, 19 marca 2018 r. (godzina 15:10 WPiA Uniwersytetu Śląskiego).  

 

Członkowie naszego zespołu mają różne historie – niektórzy ukończyli aplikacje i rozpoczęli pracę we własnych kancelariach, niektórzy dołączyli do firm doradczych lub kancelarii, inni do wielkich korporacji. Jedni zostali adwokatami, inni radcami prawnymi lub doradcami podatkowymi. Wśród nas są też tacy, którzy skończyli studia w ubiegłym roku lub jeszcze studiują. Pracujemy razem i chętnie podzielimy się doświadczeniem w ramach spotkania Kończę prawo - i co dalej? Radca prawny, adwokat, doradca podatkowy, aplikant i student w jednej kancelarii. Czy to praca dla mnie? Serdecznie zapraszamy! Kto wie? Może to będzie początek w przyszłej współpracy. Link do zapisów: http://bit.ly/2HAepx6 więcej na https://goo.gl/X6WW5q  

30 / 01 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

SZKOLENIE: Wykorzystanie ulgi B+R w praktyce oraz SPLIT PAYMENT jako zagrożenie płynności finansowej, 15 lutego 2018 r., Katowice

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu PRZEDPOŁUDNIE Z PODATKAMI, podczas którego wskażemy na potencjalne zagrożenia wynikające z wchodzącego w życie 1 lipca 2018 roku mechanizmu podzielonej płatności oraz omówimy praktyczne problemy z tym związane. Ponadto wyjaśnimy, kto od 1 stycznia 2018 roku może skorzystać z ulgi badawczo-rozwojowej i jak to zrobić.

 

Poruszymy m.in. poniższe tematy:

 

SPLIT PAYMENT – szansa czy zagrożenie?

 • Na czym polega mechanizm podzielonej płatności?
 • Stosowanie dobrowolne – czy na pewno?
 • Rachunek VAT – co to jest i jak będzie funkcjonował?
 • Dysponowanie środkami zgromadzonymi na rachunku VAT – możliwości i ograniczenia
 • Zachęty stosowania mechanizmu – czy warto skorzystać?
 • Czy trzeba się przygotować i jak to zrobić?

ULGA BADAWCZO-ROZWOJOWA OD 1 STYCZNIA 2018

 • Prace badawczo-rozwojowe – co to jest i kto je może prowadzić?
 • Na czym dokładnie polega ulga B+R i czy warto z niej korzystać?
 • Warunki skorzystania z ulgi
 • Koszty kwalifikowane – nowe kategorie
 • Podwyższenie limitu nawet do 150% wydatków
 • Status centrum badawczo-rozwojowego – jak go uzyskać i co można zyskać?

Zaproszenie kierujemy do osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe w spółkach, Dyrektorów Finansowych oraz Głównych Księgowych i Księgowych. Podczas spotkania będzie okazja do dyskusji i wymiany doświadczeń w zakresie omawianych tematów. Spotkanie poprowadzą doświadczeni doradcy podatkowi KSP: Elżbieta Lis oraz Katarzyna Knapik-Pacyga. 

 

Agendę oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo poniżej. Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia do 9 lutego 2018 r. oraz przesłanie wypełnionego formularza na adres: magdalena.bujoczek@ksplegal.pl lub faksem pod numer: +48 32 731 68 51 (kontakt: Magdalena Bujoczek).

03 / 01 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

17 stycznia 2018 r. zapraszamy na seminarium na temat nowych regulacji prawnych w sektorze wodno-kanalizacyjnym w 2018 roku.

Podczas seminarium Tomasz Srokosz oraz Maciej Michalak omówią jakie zmiany przyniesie 2018 rok dla sektora wodno-kanalizacyjnego. Na końcowym etapie legislacji jest zmiana ustawy o zbiorowym zapatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, a także nowe prawo wodne, które istotnie wpłynie na koszty działalności przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych. Zmieniają się również kompetencje organów gminy. Przedmiotem seminarium będzie również analiza kwestii finansowych zmian prawnych, szczególnie przy konstruowaniu wniosku taryfowego.

 

Seminarium skierowane jest do przedstawicieli przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych oraz do pracowników samorządów, którzy są odpowiedzialni za zbiorowe zaopatrzenie mieszkańców w wodę i odprowadzanie ścieków.

 

Agenda:

 • Zadania i kompetencje gminy i przedsiębiorstw wodociągowo - kanalizacyjnych w ujęciu nowego prawa wodnego oraz zmienionej ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków,
 • Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków - zakres i tryb jego przyjmowania według nowych zasad,
 • Taryfy wod.-kan. w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków,
 • Przygotowanie wniosku o zatwierdzenie taryfy - aspekty finansowe,
 • Projekt taryfy wg znowelizowanej ustawy,
 • Metodyka i narzędzia prognostyczne przy wniosku taryfowym - model finansowy- studia przypadków.

 

Seminarium odbędzie się 17 stycznia 2018 r. w Hotelu Diament przy ulicy Dworcowej 8 w Katowicach. Szczegóły organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Organizatora - Halmark Events. Serdecznie zapraszamy.

© 2016 KSP Legal & Tax Advice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek). Akceptuję Polityka prywatności