Aktualna pozycja: HomeBlog o podatkach
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Transakcje trójstronne od kuchni. Jak się do nich przygotować?

Transakcje trójstronne i ich rozliczenia w świetle przepisów o podatku od towarów i usług to temat nienowy, ale ciągle budzący praktyczne wątpliwości.  W dalszym ciągu problemem może być prawidłowe przyporządkowanie transportu do jednej z dwóch dokonywanych dostaw, czy też przygotowanie odpowiednich dokumentów celem udokumentowania przebiegu transakcji i roli poszczególnych podmiotów.

 

Serdecznie zapraszam do lektury najnowszego, sierpniowego wydania miesięcznika „Prawo i Podatki”, w którym razem z Elżbietą Lis poruszamy temat transakcji trójstronnych.  Z artykułem można się także zapoznać na naszej stronie internetowej www.ksplegal.pl.  Jest on dostępny w bazie naszych publikacji „Transakcje trójstronne mają uproszczone rozliczenia”.

 

W opublikowanym artykule krok po kroku wyjaśniamy konsekwencje przyporządkowania transportu do poszczególnych dostaw, a także omawiamy dokumenty, które mogą okazać się niezbędne dla zastosowania stawki 0% VAT.

 

Zachęcam do zapoznania się z artykułem o transakcjach trójstronnych, a w przypadku pytań zachęcam także do kontaktu ze mną.

 

Zapraszam!

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ
© 2023 KSP Legal & Tax Advice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Przetwarzanie danych osobowych w KSP
zamknij chcę wiedzieć więcej
Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek)
akceptuję Polityka prywatności