- EN
- x
Od 25 maja 2018 roku bezpośrednie zastosowanie będzie miało unijne Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Wśród ustaw, które mają zostać zmienione, jest kodeks pracy. W szczególności przepisy dotyczące informacji gromadzonych przez pracodawców w toku rekrutacji oraz monitoringu pracowników.
Każdy z nas aplikując o pracę pragnie się pokazać z jak najlepszej strony. Jednak niektórzy, chcąc prześcignąć konkurencję, przedstawiają nieprawdziwe informacje dotyczące swojego wykształcenia, doświadczenia lub planów założenia rodziny. Jakie konsekwencje wiążą się z podaniem nieprawdziwych informacji przez kandydata? Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na to pytanie, zapoznaj się z naszym wpisem.
Każdy pracodawca chciałby, by zatrudniane przez niego osoby były nieskazitelnego charakteru - by były uczciwe, godne zaufania, postępowały zgodnie z normami społecznymi, etycznymi, a przede wszystkim – by nie były karane za popełnione przestępstwo. Czy jednak pracodawca ma prawo sprawdzić, czy jego pracownicy (a także kandydaci na pracowników) mają „czyste konto” i nie były na bakier z prawem? Okazuje się, że to nie takie proste.