Aktualna pozycja: HomeCentrum wiedzy Doswiadczenie

DOŚWIADCZENIE

Dostarczamy konkretne rozwiązania. Zamiast teoretycznych analiz oferujemy pomoc, która umożliwi rozwiązanie problemu, zawarcie transakcji lub wygranie sporu. Poniżej lista wybranych projektów, w których z sukcesem doradzaliśmy, łącząc wiedzę z zakresu prawa i podatków.

DOŚWIADCZENIE

Listopad 2013
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Rozbudowa Szpitala w Gdyni – doradztwo w formule PPP

Doradztwo prawne i ekonomiczne (w tym podatkowe) przy sporządzeniu umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym w ramach przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie Szpitala Wincentego a Paulo Sp. z o.o. z udziałem wsparcia pochodzącego ze środków Unii Europejskiej – Inicjatywy JESSICA, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Działanie 3.3. „Infrastruktura Rozwoju Miast – Wsparcie Pozadotacyjne” w ramach Osi Priorytetowej III „Funkcje miejskie i metropolitarne”.

Maj 2013
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

KSP wyróżniona w IX Rankingu Kancelarii Prawnych Dziennika Gazety Prawnej

KSP Legal & Tax Advice znalazła się w gronie wyróżnionych kancelarii w IX edycji Rankingu Kancelarii Prawnych Dziennika Gazety Prawnej. Miło nam poinformować, że kancelaria KSP zajęła 5 miejsce w Polsce wśród kancelarii zatrudniających do 20 prawników, w tym pierwsze miejsce wśród kancelarii śląskich.

Kwiecień 2013
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

KSP doradza Klientowi przy odzyskaniu podatku VAT

KSP wykonywała usługi doradztwa podatkowego w zakresie odzyskiwania podatku VAT o wartości min. 300 tys. zł. Usługi te w szczególności polegały na zaopiniowaniu modelu rozliczeń w podatku VAT związanego z nabyciem przez Spółkę od osób trzecich nieruchomości na cele realizacji dużej inwestycji komercyjnej w Inowrocławiu, które pozwoliłyby na uniknięcie ryzyka kwestionowania zasadności zwrotu podatku VAT zawartego w cenie nieruchomości.

Marzec 2013
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Doradztwo prawne przy projekcie budowie kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oczyszczalni ścieków

KSP doradza w związku z planowaną przez Gminę Tarnowskie Góry inwestycją polegającą na budowie kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oczyszczalni ścieków komunalnych w Tarnowskich Górach, związaną z tym koniecznością przebudowy sieci należącej do, a także dokonaniem optymalnych rozliczeń pomiędzy tymi podmiotami. I Faza projektu została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

Marzec 2013
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Doradztwo w zakresie zamówień publicznych dla Gminy Siemianowice Śląskie

KSP świadczyła usługi doradztwa prawnego w zakresie przygotowania postępowania w sprawie udzielenia zamówienia prowadzonego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego, na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych zlokalizowanych na terenie Gminy Siemianowice Śląskie.

Styczeń 2013
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

KSP doradza przy projekcie „Innowacyjna metoda i urządzenie do badania zmian skórnych i diagnostyki przeciwnowotworowej”

Dla naszego klienta, sieci gabinetów dermatologicznych, doradzaliśmy m.in. przy projekcie pod nazwą „Innowacyjna metoda i urządzenie do badania zmian skórnych i diagnostyki przeciwnowotworowej” w ramach ścieżki In-Tech Programu Innotech, wdrażanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z siedzibą w Warszawie. W ramach doradztwa zespół KSP przeprowadził analizę dokumentacji dotyczącej projektu, przygotował oraz negocjował umowy regulujące warunki realizacji projektu, w tym zapisów umowy konsorcjum oraz umowy o współpracy w ramach konsorcjum oraz umów i innych dokumentów regulujących współpracę z NCBiR.

© 2023 KSP Legal & Tax Advice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Przetwarzanie danych osobowych w KSP
zamknij chcę wiedzieć więcej
Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek)
akceptuję Polityka prywatności