Aktualna pozycja: HomeCentrum wiedzy

DOŚWIADCZENIE

Dostarczamy konkretne rozwiązania. Zamiast teoretycznych analiz oferujemy pomoc, która umożliwi rozwiązanie problemu, zawarcie transakcji lub wygranie sporu. Poniżej lista wybranych projektów, w których z sukcesem doradzaliśmy, łącząc wiedzę z zakresu prawa i podatków.

DOŚWIADCZENIE

Lipiec 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

KSP doradza w uzyskaniu zwolnienia z akcyzy dla wyrobów węglowych wykorzystywanych przez zakłady energochłonne

Doradcy podatkowi KSP opracowali analizę możliwości zastosowania zwolnienia z podatku akcyzowego wyrobów węglowych wykorzystywanych do produkcji ciepła w kotłowniach węglowych funkcjonujących w ramach spółki ciepłowniczo-energetycznej.

 

Zagadnienie wymagało wielowymiarowej analizy przesłanek uzyskania zwolnienia wyrobów węglowych dla zakładów energochłonnych, poprzedzonej ustaleniem statusu kotłowni węglowych jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Jednocześnie konieczne było uwzględnienie nowelizacji przepisów akcyzowych, która doprecyzowała, co należy rozumieć przez wprowadzenie w życie systemu prowadzącego do osiągania celów dotyczących ochrony środowiska lub do podwyższenia efektywności energetycznej, w tym m.in. poprzez uzyskiwanie i umarzanie świadectw efektywności energetycznej.

© 2023 KSP Legal & Tax Advice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Przetwarzanie danych osobowych w KSP
zamknij chcę wiedzieć więcej
Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek)
akceptuję Polityka prywatności