Aktualna pozycja: HomeCentrum wiedzy

DOŚWIADCZENIE

Dostarczamy konkretne rozwiązania. Zamiast teoretycznych analiz oferujemy pomoc, która umożliwi rozwiązanie problemu, zawarcie transakcji lub wygranie sporu. Poniżej lista wybranych projektów, w których z sukcesem doradzaliśmy, łącząc wiedzę z zakresu prawa i podatków.

DOŚWIADCZENIE

Styczeń 2019
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

WSA w Warszawie uchyla decyzje administracyjne w sprawie cofnięcia pozwolenia zintegrowanego, zgodnie z argumentacją przedstawioną przez prawników KSP

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie podzielił argumentację przedstawioną przez prawników KSP w odwołaniu od decyzji Ministra Środowiska, utrzymującej w mocy decyzję Marszałka Województwa w sprawie cofnięcia bez odszkodowania pozwolenia zintegrowanego na prowadzenie instalacji z zakresu gospodarki odpadami. Sąd administracyjny podkreślił, że cofnięcie pozwolenia zintegrowanego może nastąpić jedynie na podstawie dowodów zebranych przez organ administracji publicznej w toku postępowania, w nie dostarczonych przez podmioty trzecie. Ponadto WSA podkreślił, że przepis art. 195 ust. 2 Prawa ochrony środowiska (wskazujący, iż przed wydaniem decyzji w przedmiocie cofnięcia lub ograniczenia pozwolenia zintegrowanego organ wzywa prowadzącego instalację do usunięcia naruszeń w oznaczonym terminie) należy wykładać ściśle. Oznacza to, że musi istnieć tożsamość pomiędzy wezwaniem do usunięcia naruszeń w oznaczonym terminie a przesłankami uzasadniającymi cofnięcie pozwolenia bez odszkodowania.

© 2023 KSP Legal & Tax Advice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Przetwarzanie danych osobowych w KSP
zamknij chcę wiedzieć więcej
Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek)
akceptuję Polityka prywatności