Aktualna pozycja: HomeCentrum wiedzy

DOŚWIADCZENIE

Dostarczamy konkretne rozwiązania. Zamiast teoretycznych analiz oferujemy pomoc, która umożliwi rozwiązanie problemu, zawarcie transakcji lub wygranie sporu. Poniżej lista wybranych projektów, w których z sukcesem doradzaliśmy, łącząc wiedzę z zakresu prawa i podatków.

DOŚWIADCZENIE

Styczeń 2019
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Szkolimy ze zmian w podatkach w 2019 r.

Z początkiem 2019 roku weszły w życie przełomowe zmiany podatkowe. W podatku CIT m.in. nowe zasady rozliczania podatku u źródła, a także nowe zasady dokumentowania transakcji między podmiotami powiązanymi. Wprowadzono także podatek od wyjścia (Exit Tax), a także ulgę Innovation Box. Modyfikacji uległy przepisy dotyczące kosztów używania samochodów osobowych. W ordynacji podatkowej pojawiło się nowe pojęcie – MDR, czyli obowiązek raportowania tzw. schematów podatkowych. Zmianie uległa również klauzula obejścia prawa podatkowego, rozszerzeniu uległy również przypadki dodatkowego zobowiązania podatkowego.

 

Zmiany nie ominęły podatku VAT. Uregulowano zasady opodatkowania bonów na towary i usługi, zmodyfikowano ulgę na złe długi. Wprowadzono także odrębne zasady opodatkowania usług elektronicznych świadczonych na rzecz konsumentów spoza Polski. Trwają prace legislacyjne nad matrycą stawek VAT, wiążącą informacją stawkową oraz kasami fiskalnymi on-line.

 

Od października 2018 r. zespół podatkowy KSP prowadził szkolenia dla działów podatkowych i księgowych firm. Nasi eksperci zrealizowali szkolenia zamknięte ze zmian w podatkach dla dużych podmiotów z branż: energetycznej, motoryzacyjnej, transportowej i produkcyjnej. Z kolei, szkolenie otwarte pt. Rozliczenie CIT za 2018 r. w wymiarze praktycznym oraz nowe regulacje CIT i VAT w 2019 r., które odbyło się 8 stycznia br. spotkało się z dużym zainteresowaniem.

 

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy szkoleń KSP zostali odpowiednio „wyposażeni” w praktyczną wiedzę i konkretne umiejętności.

 

W przypadku zainteresowania kolejnymi szkoleniami podatkowymi, zapraszamy do kontaktu z doradcą podatkowym - Elżbietą Lis.

© 2023 KSP Legal & Tax Advice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Przetwarzanie danych osobowych w KSP
zamknij chcę wiedzieć więcej
Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek)
akceptuję Polityka prywatności