Podatek od nieruchomości

Wieloletnie doświadczenie ekspertów KSP w zakresie podatku od nieruchomości gwarantuje, klientom bezpieczeństwo oraz wymierne korzyści - optymalizujemy rozliczenia oraz minimalizujemy ryzyko podatkowe. Proponujemy doradztwo w rozliczaniu pomocy publicznej w formie zwolnienia od podatku od nieruchomości.

Oferujemy w szczególności:

 

  • konsultacje w zakresie rozliczania podatku od nieruchomości (przedmiot opodatkowania, stawki podatkowe, obowiązek podatkowy, zwolnienia w podatku od nieruchomości etc.);
  • pomoc w klasyfikacji poszczególnych składników majątku dla celów opodatkowania;
  • przeprowadzanie audytów podatkowych w celu optymalizacji rozliczeń;
  • prowadzenie negocjacji i ewentualnych sporów dotyczących interpretacji przepisów
     z lokalnymi organami podatkowymi;
  • wsparcie postępowaniach podatkowych i sądowo-administracyjnych;
  • szkolenia w zakresie rozliczania podatku od nieruchomości.

 

Poniżej wybrane projekty:

 

  • Zespół KSP kompleksowo pomógł klientowi, światowemu producentowi oraz dystrybutorowi artykułów spożywczych w zakresie uzyskania pomocy publicznej w formie zwolnienia od podatku od nieruchomości w związku z realizacją nowej inwestycji na terenie Gminy Kąty Wrocławskie. Zakres doradztwa obejmował m.in. sporządzenie wniosków o interpretację przepisów do Gminy, przygotowanie zgłoszenia o zamiarze skorzystania z pomocy publicznej, przeprowadzenie przeglądu, którego celem było ustalenie zakresu wykorzystania pomocy publicznej.
  • KSP wykonywała usługi doradztwa podatkowego w zakresie odzyskiwania podatku VAT o wartości min. 300 tys. zł. Usługi te w szczególności polegały na zaopiniowaniu modelu rozliczeń w podatku VAT związanego z nabyciem przez Spółkę od osób trzecich nieruchomości na cele realizacji dużej inwestycji komercyjnej w Inowrocławiu, które pozwoliłyby na uniknięcie ryzyka kwestionowania zasadności zwrotu podatku VAT zawartego w cenie nieruchomości.
KONTAKT
POWRÓT
© 2018 KSP Legal & Tax Advice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zapisz się do newslettera
Przetwarzanie danych osobowych w KSP
zamknij chcę wiedzieć więcej
Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek)
akceptuję Polityka prywatności