Aktualna pozycja: HomeWydarzenia

Wydarzenia

22 / 05 / 2019
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Kancelaria KSP rozpoczęła współpracę z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju przy projekcie PPP

Z przyjemnością informujemy, że Kancelaria KSP w konsorcjum ze Spółką ECM Group Polska S.A. podpisała umowę z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, której przedmiotem jest doradztwo w zakresie przygotowania i realizacji projektu partnerstwa publiczno-prywatnego pn. Budowa Konstancińskiego Centrum Uzdrowiskowego w celu wybrania partnera prywatnego. Wartość nakładów inwestycyjnych projektu to ok. 100 mln zł.

 

Doradztwo obejmie wszelkiego rodzaju kwestie związane z realizacją projektów PPP, w tym przede wszystkim wsparcie doradcze w kwestiach prawnych, ekonomiczno-finansowych oraz technicznych dla strony publicznej, tj. dla Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

 

KSP ma bogate doświadczenie w zakresie PPP i koncesji zdobyte przy okazji realizacji kilkunastu tego typu projektów. Listę projektów KSP można prześledzić w poniższym linku.

 

KSP - PROJEKTY PPP

01 / 04 / 2019
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU! Do współpracy zapraszamy doświadczonych adwokatów, radców prawnych i prawników

Do współpracy zapraszamy doświadczonych adwokatów, radców prawnych i prawników, rozumiejących biznes i otwartych na potrzeby klientów. Kogo szukamy i co oferujemy? Sprawdź w poniższym linku:

 

KARIERA W KSP

 

18 / 03 / 2019
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Raportowanie schematów podatkowych (MDR) – nowa praktyka podatkowa KSP

Obowiązek raportowania schematów podatkowych (MDR) od 1 stycznia 2019 r. stał się faktem. Biorąc pod uwagę nieostre brzmienie przepisów oraz możliwość uznania za schemat podatkowy licznych transakcji i działań realizowanych przez podatników, w celu maksymalnego ograniczenia ryzyka, przedsiębiorcy powinni uwzględnić ww. przepisy w trakcie planowania przyszłych działań, które mogą skutkować powstaniem obowiązku raportowania.   

 

Czym są schematy podatkowe, kto raportuje do KAS, kogo to dotyczy i jakie są procedury? Na te pytania z chęcią odpowiedzą nasi eksperci.

 

Opracowaliśmy metodologię działań i właśnie otwarliśmy nową specjalizację – raportowanie schematów podatkowych (MDR), w ramach której już od kilku miesięcy szkolimy i przeprowadzamy przedsiębiorców krok po kroku przez procedurę raportowania.

 

Z przyjemnością pomożemy przygotować firmy do wymogów nowych przepisów. Zapraszamy do kontaktu.

01 / 02 / 2019
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Zmiany w prawie pracy w 2019 r. Zapraszamy na szkolenie 12 marca 2019 r. w Katowicach

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnym wydarzeniu organizowanym przez KSP. Tym razem Zespół Prawa Pracy poprowadzi szkolenie poświęcone zmianom w prawie pracy, które weszły w życie z początkiem 2019 r.

 

TERMIN: 12 marca 2019 r.

MIEJSCE: Hotel Vienna House Easy, Katowice

 

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się ze zmianami w przepisach o związkach zawodowych oraz z zagadnieniami dotyczącymi wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Omówimy także nowe obowiązki związane z prowadzeniem dokumentacji pracowniczej oraz temat RODO w HR czyli jak obecnie kształtuje się praktyka i podejście organów do ochrony danych osobowych przez pracodawców, a także planowane zmiany kodeksu pracy w tym zakresie.

 

Szkolenie poprowadzą eksperci KSP:  Piotr Krupa, Tomasz Srokosz, Maciej Pietrzycki, Kamil Kozioł oraz Karolina Wilk.

 

Na spotkanie serdecznie zapraszamy pracodawców i ich przedstawicieli, dyrektorów i pracowników działów HR oraz osoby zajmujące się sprawami kadrowymi.

 

W celu rezerwacji miejsca, uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu drogą mailową na adres: magdalena.okaj@ksplegal.pl lub telefonicznie: +48 32 731 68 53 do 5 marca 2019 r. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w szkoleniu jest płatny 399 zł netto. Szczegółową agendę i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo pod poniższym linkiem.

 

ZAPROSZENIE | AGENDA | FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

29 / 01 / 2019
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Nowe zasady odpowiedzialności podmiotów zbiorowych oraz odpowiedzialność karno-skarbowa członków zarządu. Zachęcamy do zapoznania się z nadchodzącymi zmianami już teraz! Seminarium - 27 lutego 2019 r. w Katowicach.

Zapraszamy przedsiębiorców, członków zarządów, dyrektorów działów prawnych i compliance na seminarium informacyjne dotyczące przyjętego projektu nowej ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary. Ustawa ta ma stanowić podstawę dla przedsiębiorców do wprowadzenia stałych reguł zgodności działania firmy z obowiązującymi regulacjami prawnymi.

 

TERMIN: 27 lutego 2019 r. 

MIEJSCE: Vienna House Easy, Katowice, ul. Sokolska 24

 

Na seminarium poruszymy następujące tematy:

 

Kodeks karny skarbowy

 • Kto może ponieść odpowiedzialność karną skarbową za nieprawidłowości podatkowe?
 • Jak uniknąć odpowiedzialności i dotkliwej kary?
 • Czy można zarządzać ryzykiem odpowiedzialności karnej skarbowej?
 • Czy interpretacja indywidulana chroni przed odpowiedzialnością karną skarbową? 

Projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych pod groźbą kary a odpowiedzialność karna skarbowa

 • Omówienie projektu ustawy
 • Sankcje i środki zapobiegawcze, jakimi dysponować mają organy ścigania
 • Wpływ postępowań na działalność firm
 • Wsparcie i ochrona dla „sygnalistów”
 • Wpływ regulacji na procesy łączenia, podziału i przekształceń spółek
 • Znaczenie nowych przepisów w kwestiach podatkowych i rachunkowych

Odpowiedzialność karna skarbowa a nowe regulacje podatkowe

 • Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania a odpowiedzialność karna skarbowa
 • Kto odpowiada za niezgodne z prawdą oświadczenie o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych
 • Nowe zasady poboru podatku u źródła od 1 stycznia 2019 r. i odpowiedzialność zarządu za niepobranie podatku u źródła we właściwej wysokości
 • Raportowanie schematów podatkowych

Seminarium poprowadzą eksperci KSP: Adam Roszyk, Jacek Osipiuk oraz Marta Mikosz.

 

Wydarzenie jest płatne i wynosi 199 zł netto (244,77 zł brutto) za osobę. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o potwierdzenie przybycia oraz przesłanie wypełnionego formularza na adres: malgorzata.popek@ksplegal.pl  do 22 lutego 2019 r. (kontakt: Małgorzata Popek, tel.: +48 32 731 68 52).

 

Zaproszenie i formularz zgłoszeniowy do pobrania: LINK

 

Patron medialny:

 

29 / 01 / 2019
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Andersen Tax & Legal w Polsce

Z przyjemnością informujemy, że nasi warszawscy koledzy z A2Z Tax & Legal oficjalnie dołączyli do grona Andersen Global jako Andersen Tax & Legal Poland - firma członkowska Andersen Global.

 

Jak mówi Aleksandra Kalinowska, Partner Andersen Tax & Legal Poland: „Przyjmując za fundament najwyższe standardy zarówno w zakresie wiedzy specjalistycznej, jak i obsługi klienta, pozostajemy wierni swoim podstawowym wartościom. Zostanie pełnoprawną firmą członkowską Andersen Global jest odzwierciedleniem naszego stałego zaangażowania w te wartości i zapewnia naszym klientom spójną obsługę na całym świecie” – dodaje.

 

Dla KSP współpraca z warszawskim zespołem Andersen Global to wzajemne wsparcie, ciekawe wyzwania, a przede wszystkim kompleksowa obsługa na rzecz klientów, niezależnie od czasu i miejsca.

 

Andersen Global to stowarzyszenie założone w 2013 r. w Stanach Zjednoczonych przez kancelarię Andersen Tax LLC i skupiające obecnie niemal 4 tys. specjalistów w ponad 120 lokalizacjach.

© 2019 KSP Legal & Tax Advice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zapisz się do newslettera
Przetwarzanie danych osobowych w KSP
zamknij chcę wiedzieć więcej
Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek)
akceptuję Polityka prywatności