Aktualna pozycja: HomeWydarzenia

Wydarzenia

18 / 11 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Prawo i Podatki listopad 2015 - numer specjalny miesięcznika przygotowany przez KSP

Z przyjemnością informujemy, że prawnicy KSP przygotowali kolejny specjalny numer miesięcznika Prawo i Podatki. Tym razem numer został poświęcony zagadnieniom ochrony własności intelektualnej w przedsiębiorstwach. W numerze znajdą Państwo serię artykułów poruszających kwestie ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa, znaków towarowych, praw autorskich oraz obrotu wirtualną walutą „bitcoin”.

 

Artykuły z numeru specjalnego wkrótce dostępne będą w zakładkach publikacje prawne i publikacje podatkowe. Życzymy miłej lektury!

17 / 11 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Czy Twoja marka jest skutecznie chroniona? - zapraszamy do dyskusji z prawnikiem przy kawie 10 grudnia 2015 o godz.11.00 w siedzibie KSP

Kolejne, organizowane wspólnie z Lożą Katowicką BCC spotkanie z przedsiębiorcami w ramach cyklu „Z prawnikiem przy kawie” tym razem poświęcimy zagadnieniom ochrony własności niematerialnych.  Na spotkaniu odpowiemy m.in. na następujące pytania:

 

  • Jakie wartości niematerialne w przedsiębiorstwach warto chronić i dlaczego?
  • Jak uchronić się przed naruszeniem prawa do firmy, znaku towarowego, tajemnicy przedsiębiorstwa?
  • Jak postępować, gdy powyższe dobra zostaną naruszone?

 

Spotkanie poprowadzą: mec. Tomasz Srokosz, partner oraz mec. Natalia Gaweł, senior associate, współautorka bloga poświęconego prawu własności intelektualnej KSP IP Law Blog, do lektury którego serdecznie Państwa zachęcamy. Seminarium odbędzie się 10 grudnia 2015 r. o godz. 11.00 w siedzibie kancelarii KSP przy ul. Chorzowskiej 50 w Katowicach i potrwa około 1,5 godziny. Spotkanie jest bezpłatne (prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa mailowo na adres malgorzata.popek@ksplegal.pl do 4 grudnia br., ilość miejsc jest ograniczona).

02 / 11 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Forum Inwestorów - 3 listopada 2015

3 listopada br. w siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach odbędzie się Forum Inwestorów w związku z zamiarem realizacji inwestycji pt. „Rewitalizacja obiektu Wieży Ciśnień wraz z zagospodarowaniem otoczenia” w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Organizatorem spotkania jest Muzeum Śląskie, natomiast prowadzić je będzie konsorcjum realizujące projekt doradczy - Collect Consulting S.A. oraz KSP T. Srokosz i Wspólnicy Sp.k. Więcej informacji znajdą Państwo w memorandum informacyjnym. 

13 / 10 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Aktualne problemy samorządu terytorialnego po 25 latach istnienia - Konferencja w Łodzi, 15 października 2015 r.

Zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Aktualne problemy samorządu terytorialnego po 25 latach istnienia", organizowaną przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Łodzi, Wydział Prawa i Administracji UŁ i Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ.

 

Spotkanie będzie okazją do wymiany poglądów naukowych oraz omówienia praktycznych rozwiązań w zakresie funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Celem konferencji jest potrzeba "zderzenia" aktualnych problemów praktyki z założeniami konstytucyjnymi i ustawowymi dotyczącymi samorządów. W ramach panelu dyskusyjnego Zamówienia Publiczne, Szef Zespołu Zamówień Publicznych KSP - Tomasz Srokosz przedstawi temat zamówień in-house.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie organizatora.

 

Serdecznie zapraszamy. Program dostępny jest w formie pdf.

06 / 10 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Słońce, emocje, świetna zabawa i spora dawka sportowej aktywności - to wszystko już za nami - 7 Edycja Silesia Marathonu 2015 dobiegła końca.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu. Mamy nadzieję, że wspaniały nastrój wywołany sportową rywalizacją i piękną, jesienną pogodą będzie Państwu towarzyszyć jak najdłużej.

 

Cieszymy się także szczęściem finalistów oraz zwycięzcy konkursu „Spełniamy biegowe marzenia”. Przedstawiciel Kancelarii KSP, Mecenas Tomasz Srokosz miał przyjemność czuwać nad przebiegiem uroczystego ogłaszania wyników konkursu.

 

Zdobywcą 1-go miejsca został Michał Gruszka. 

 

2 miejsce zdobył Maciej Mrozek, 3 miejsce – Marek Bogdoł, 4 miejsce – Aleksandra Chochorowska, 5 miejsce – Tomasz Waszkiewicz.

 

Serdecznie gratulujemy Panu Michałowi Gruszce oraz zdobywcom kolejnych miejsc. Wszystkim Państwu dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia w przyszłym roku!

28 / 09 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Do biegu, gotowi, start!

Przypominamy - to ostatni moment na trening.  7. edycja Silesia Maraton zbliża się wielkimi krokami.  W najbliższą niedzielę, 4 października  br. o g. 9.00 start biegu w Katowicach.

 

Państwo trenujecie, a tymczasem w naszej kancelarii czekają już koperty z wynikami konkursu „Spełniamy biegowe marzenia”.  Nie możemy na razie zdradzić nazwiska zwycięzcy (chociaż mamy wielką ochotę podzielić się ta wiadomością…), ale możemy serdecznie zaprosić do oglądania filmików, nakręconych przez uczestników Maratonu.   Naprawdę warto.  Filmiki dostępne są na stronie Silesia Maraton.

 

Rywalizacja toczy się o wyjazd do RPA i udział w Two Oceans  Maraton. To wspaniała nagroda, jednak  dla nas nagrodą jest sam udział w tym sportowym wydarzeniu.  Serdecznie Państwa zachęcamy do dopingowania zawodników na trasie biegu.  Grupy kibiców mogą wziąć udział w Konkursie Kibica organizowanym przez Urząd Promocji Urzędu Miasta Katowice.  Jesteśmy pewni, że bieg sprawi  wszystkim - uczestnikom i kibicującym wiele radości.

 

Wszystkim startującym w Silesia Marathon 2015 życzymy pobicia życiowych rekordów!

16 / 09 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, 12-14 października 2015 r., Katowice

Kancelaria KSP zaprasza na kolejną edycję Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 

Podczas sesji „Zagospodarowanie nieruchomości w formule PPP”, która odbędzie się 13 października 2015 r. o godz. 9.00, Tomasz Srokosz podzieli się wiedzą i doświadczeniem z zakresu doradztwa przy realizacji zadań z wykorzystaniem partnerstwa publiczno-prywatnego. Głównym tematem spotkania będzie rewitalizacja obiektu Wieży Ciśnień w Katowicach wraz z zagospodarowaniem otoczenia. Kancelaria KSP została wybrana przez PARP jako doradca prawny w tym przedsięwzięciu. W spotkaniu udział potwierdziła Pani Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach, prowadząca projekt rewitalizacji Wieży Ciśnień.

 

Udział w Kongresie jest bezpłatny. W imieniu organizatora Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem kongresu. Zobacz program V Europejskiego Kongresu MŚP

07 / 09 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Z prawnikiem przy kawie o prawie pracy, 17 września 2015 r.

Eksperci z Zespołu Prawa Pracy KSP Piotr Krupa oraz Maciej Pietrzycki poprowadzą trzecie spotkanie z cyklu „Z prawnikiem przy kawie”, organizowanym wspólnie z Lożą Katowicką BCC. Tym razem tematem spotkania będą „Praktyczne aspekty rozwiązywania stosunku pracy w świetle nowelizacji kodeksu pracy oraz orzecznictwa.” Prawnicy omówią m.in. poniższe zagadnienia:

 

  • Czy rozwiązanie z pracownikiem umowy o pracę za porozumieniem stron jest zawsze bezpieczne?
  • Jaki okres wypowiedzenia stosować dla umów zawartych na czas określony? Od kiedy zmiany?
  • Czy wypowiedzenie umowy w formie innej niż pisemna jest skuteczne?

 

Serdecznie zapraszamy pracodawców i ich przedstawicieli, dyrektorów i pracowników działów HR do siedziby kancelarii KSP, przy ul. Chorzowskiej 50 w Katowicach, 17 września 2015 r. o godzinie 14:00. Spotkanie potrwa około 1,5 godziny i jest bezpłatne (prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa mailowo na adres malgorzata.popek@ksplegal.pl do 14 września br., ilość miejsc jest ograniczona).

13 / 08 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Ceny transferowe w SSE - szkolenie 9 września Katowice, 23 września Wrocław

Jak rozliczać transakcje wykonywane w strefie i poza nią? Jakie zmiany czekają przedsiębiorców w zakresie dokumentowania transakcji? Na te i inne pytania odpowiemy podczas najbliższych szkoleń.  Omówimy aktualne orzeczenia i interpretacje, a także podpowiemy jak praktycznie przygotować się do kontroli cen transferowych.

Szkolenie poprowadzą doradcy podatkowi KSP - Magdalena Patryas i Michał Wilk. Zapraszamy dyrektorów finansowych , głównych księgowych oraz pracowników księgowości w spółkach działających na terenie specjalnych stref ekonomicznych. Program szkolenia dostępny jest w załączonym zaproszeniu (pdf) oraz na stronie Akademii Finansów i Rachunkowości.

Serdecznie zapraszamy!

05 / 08 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Nowelizacja ustaw samorządowych - dyskusja na łamach Dziennika Gazety Prawnej

Ustawą z 25 czerwca 2015 r. zostały znowelizowane m.in. ustawy o samorządzie gminy i powiatu. Nowelizacja zakłada m.in. łączenie się gmin, tworzenie związków gmin i powiatów oraz wspólną obsługę jednostek organizacyjnych. Nowelizacja ma usprawnić pracę samorządu. Dyskusja na ten temat odbyła się na łamach Dziennika Gazety Prawnej (Samorząd Terytorialny) 5 sierpnia 2015 r. Ze strony KSP wypowiadał się Tomasz Srokosz.

28 / 07 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Opłaty za przejazdy autostradami i za postój w miejscach parkingowych z 50% odliczeniem VAT

WSA w Warszawie 22 lipca 2015 r.  wydał niekorzystny wyrok dla podatników wysyłających pracowników w podróże służbowe. Więcej na blogu w komentarzu Elżbiety Stawarczyk, konsultantki podatkowej KSP.

21 / 07 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Z prawnikiem przy kawie, 30 lipca 2015 r.

Doradcy podatkowi KSP Elżbieta Lis oraz Michał Wilk poprowadzą drugie spotkanie z cyklu „Z prawnikiem przy kawie”, organizowanym wspólnie z Lożą Katowicką BCC.  Tematem spotkania będzie „Postępowania podatkowe: O czym warto pamiętać, a czego najczęściej nie bierze się pod uwagę, czyli rzeczywista władza organów podatkowych i ich „siłowe” załatwianie spraw.” 

 

Serdecznie zapraszamy do siedziby kancelarii KSP, przy ul. Chorzowskiej 50 w Katowicach, 30 lipca 2015 r. o godzinie 14:00.

02 / 07 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Kancelaria KSP legal & tax advice partnerem Silesia Marathon

Kancelaria KSP kolejny raz została partnerem największej imprezy biegowej na Górnym Śląsku – Silesia Marathon, której 7 edycja odbędzie się 4 października 2015 roku.


Silesia Marathon to impreza, która przyciąga wielu zwolenników biegania oraz przyczynia się do popularyzacji aktywnego trybu życia. Dlatego cieszymy się, że możemy być częścią przedsięwzięcia, które promuje zdrowy styl życia i integruje mieszkańców regionu wokół idei sportowych.

Start Maratonu rozpocznie się w Katowicach o godz. 9:00 i rozegra się na ulicach śląskich miast. Długość trasy, którą uczestnicy mają do pokonania to 42,195 km. Każdy maratończyk, który przekroczy metę ma szansę na wygranie wyjazdu do Republiki Południowej Afryki na bieg, którego trasa wiedzie wybrzeżami dwóch oceanów  - Two Oceans Marathon w Kapsztadzie. Aby wziąć udział w konkursie „Spełniamy biegowe marzenia” i wygrać wyjazd na jeden z najwspanialszych biegów świata należy przesłać zgłoszenie do konkursu wraz z linkiem do filmu przedstawiającego przygotowania do maratonu na adres konkurs@silesiamarathon.pl 


Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 czerwca do 31 sierpnia 2015 r., a filmy będą na bieżąco publikowane na funpage’u Silesia Marathon na Facebook’u

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w biegu Silesia Marathon. Szczegóły oraz formularze rejestracyjne dostępne na oficjalnej stronie Silesia Marathon.

Do zobaczenia na trasie!

26 / 06 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Kancelaria KSP rozpoczęła współpracę z PARP

Z przyjemnością informujemy, że Kancelaria KSP w konsorcjum ze Spółką Collect Consulting Sp. z o.o. podpisała umowę z Polska Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości  z siedzibą w Warszawie (PARP), której przedmiotem jest doradztwo w zakresie przygotowania do realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Doradztwo obejmie wszelkiego rodzaju kwestie związane z realizacją projektów PPP, w tym przede wszystkim wsparcie doradcze w kwestiach prawnych, finansowych, ekonomicznych, technicznych, marketingowych/PR na etapie przygotowania projektów PPP.

Odbiorcami usług będą podmioty publiczne lub koncesjodawcy jednocześnie będący laureatami Konkursu 3P Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Przedsięwzięcia PPP wytypowane do uzyskania doradztwa różnić się będą rodzajem, zakresem oraz wartością. Mając na uwadze cel Konkursu 3P, jakim jest między innymi wykształcenie tzw. dobrych praktyk PPP, lista wyłonionych projektów PPP będzie zróżnicowana – zwłaszcza pod kątem sektorów gospodarki, w których inwestycje będą realizowane. Podyktowane jest to założeniem Zamawiającego, zgodnie z którym wykształcone tą drogą modele współpracy w formule PPP będą mogły zostać adaptowane z odpowiednimi zmianami  w poszczególnych typach projektów PPP.

29 / 05 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Pierwsze spotkanie KSP z członkami BCC, 3 czerwca 2015 r.

Prawnicy KSP Adriana Wydziałkiewicz oraz Hugo Bałaziński poprowadzą pierwsze spotkanie z cyklu „Z prawnikiem przy kawie”, organizowane wspólnie z Lożą Katowicką BCC. Tematem spotkania będąskuteczne sposoby zabezpieczania należności w transakcjach handlowych. Omówimy także temat ubezpieczenia wierzytelności pieniężnych jako dodatkowy sposób zabezpieczenia przedsiębiorców przed stratami powstałymi w związku z brakiem płatności ze strony kontrahentów.


Spotkanie rozpocznie się w siedzibie kancelarii KSP o godzinie. 14.00.

Dodatkowe informację znajdą Państwo na stronie BCC Loży Katowickiej.

Serdecznie zapraszamy do dyskusji.

12 / 05 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

KSP członkiem Business Centre Club

Z przyjemnością informujemy, że w maju 2015 r. Kancelaria KSP przystąpiła do Katowickiej Loży Business Centre Club. BCC został założony w 1991 r. i jest największą organizacją indywidualnych pracodawców oraz przedsiębiorców w Polsce. Do BCC należy 2500 członków (osób i firm), reprezentujących blisko 250 miast, skupiających się w 24 lożach regionalnych na terenie całej Polski.


Mamy nadzieję, że współpraca KSP z Katowicką Lożą BCC da okazję do wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy  z członkami Loży oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Z naszej strony już teraz serdecznie zapraszamy na cykliczne spotkania organizowane przez nas wspólnie z Katowicką Lożą BCC, podczas których eksperci z KSP  będą omawiać ciekawe problemy oraz zagadnienia prawne i podatkowe.

O szczegółach spotkań będziemy informować Państwa na bieżąco.

29 / 04 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

MOBBING W MIEJSCU PRACY - ROZPOZNANIE, KONSEKWENCJE JEGO WYSTĘPOWANIA ORAZ NARZĘDZIA PRZECIWDZIAŁANIA - Konferencja, Katowice 21 maja 2015 r.

Kancelaria KSP wraz z Akademią HRNews zaprasza na konferencję pt.: „Narzędziownia HR”, której  celem jest odpowiedź na potrzeby poznania aktualnych trendów, sprawdzonych rozwiązań i wdrożeń oraz niezbędnych narzędzi dla działów HR, w tym nabycie umiejętności identyfikowania, zapobiegania oraz reagowania na dyskryminację i mobbing przez osoby, które zarządzają pracą innych. Prelekcje poprowadzą specjaliści KSP Piotr Krupa, Maciej Pietrzycki oraz Emma Hyła.


Podczas naszej prelekcji przybliżymy uczestnikom temat mobbingu w miejscu pracy. Opowiemy o tym czym jest mobbing oraz w jak sposób można rozpoznać sytuacje mobbingowe. Przedstawimy metody i instrumenty przeciwdziałania mobbingowi,  a także konsekwencje jego występowania. Zapoznamy słuchaczy z najnowszą linią orzeczniczą w przedmiocie mobbingu oraz przedstawimy przykłady jego stosowania w miejscach pracy.

Prelekcja skierowana jest do kadry kierowniczej odpowiedzialnej za procesy związane z HR, menadżerów oraz wszystkich pracowników, którzy są zaangażowani w procesy związane z zarządzaniem. Zapraszamy także osoby, które w firmach tworzą regulacje związane z procesami kadrowymi i podejmują decyzje w tym obszarze.

Dodatkowe informacje, formularz rejestracyjny oraz program dostępne są na stronie internetowej Narzędziownia HR

Konferencja odbędzie się w Hotelu Monopol w Katowicach 21 maja 2015 roku.

Serdecznie zapraszamy.

24 / 03 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

PRZYCHODY I KOSZTY W DZIAŁALNOŚCI STREFOWEJ - Szkolenie, Wrocław - 24 kwietnia 2015 r., Mielec - 27 kwietnia 2015 r.

Kancelaria KSP wraz z Akademią Finansów i Rachunkowości zaprasza na szkolenie przedstawicieli spółek działających na terenie specjalnych stref ekonomicznych. Uczestnicy dowiedzą się jak obliczać wynik podatkowy podmiotu prowadzącego działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Podczas szkolenia przybliżymy najciekawsze orzecznictwo  i najnowsze interpretacje  w zakresie ustalania przychodów i kosztów strefowych. 


Szkolenie adresowane jest do dyrektorów finansowych, głównych księgowych, pracowników księgowości oraz wszystkich osób zainteresowanych aktualnymi zagadnieniami z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej na terenie SSE. Szkolenie poprowadzi Michał Wilk, doradca podatkowy KSP.

Szczegółowe informacje o szkoleniu dostępne są w załączonym zaproszeniu oraz w Dziale Szkoleń Akademii Finansów i Rachunkowości pod numerem tel.: +48 22 668 92 49

26 / 01 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Prawo i Podatki styczeń 2015 - numer specjalny miesięcznika przygotowany przez KSP

Z przyjemnością informujemy, że doradcy podatkowi i konsultanci Zespołu Doradztwa Podatkowego KSP przygotowali specjalny numer miesięcznika Prawo i Podatki. W numerze znajdą Państwo serię artykułów dotyczących zmian w CIT - w tym m.in. opodatkowania dochodów zagranicznych spółek kontrolowanych, wypłaty dywidendy w formie niepieniężnej, nowego brzemienia przepisów odnoszących się do cen transferowych i dokumentacji podatkowych, czy przepisów z zakresie niedostatecznej kapitalizacji. Piszemy też o zmianach w podatku VAT i podatku akcyzowym. Artykuły z numeru specjalnego dostępne są w zakładce publikacje podatkowe.

 

Zachęcamy do lektury.

23 / 01 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Znaki towarowe - orzeczenie NSA

14 stycznia 2015 r. Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę kasacyjną Destylarni Sobieski S.A. na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 22 stycznia 2014 r., sygn. VI SA/Wa 1958/13, utrzymujący w mocy decyzję Urzędu Patentowego RP o unieważnieniu prawa ochronnego na słowny znak towarowy Krupnik. 

 

Wyrok ma rewolucyjne znaczenie dla podmiotów działających w branży napojów alkoholowych, ale rodzi także wnioski dla innych przedsiębiorców korzystających ze znaków towarowych.  Monopol na znak słowny „Krupnik" posiadała Destylarnia Sobieski S.A. na mocy decyzji Urzędu Patentowego z dnia 9 września 1997 r.  Prowadzone przez prawników KSP - mec. Tomasz Srokosza i mec. Natalię Gaweł przez ponad trzy lata postępowanie wykazało jednak, że decyzja ta była wadliwa. Jak podkreślił NSA, oznaczenie „Krupnik" nie posiada przymiotów pozwalających na uznanie go za znak towarowy.

Unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy „Krupnik" niewątpliwie ma szansę przywrócić reguły konkurencji na rynku produktów alkoholowych, stanowi także sygnał, potwierdzający prawo uczestników obrotu gospodarczego do swobodnego dostępu do oznaczeń informujących o nazwie lub cechach towarów, bezwzględnie zakazując zawłaszczania nazw rodzajowych.

Wyrok NSA w pełni wkomponowuje się w dotychczasową linię orzeczniczą polskich sądów administracyjnych dotyczącą zdolności odróżniającej znaków towarowych oraz ETS.  Mając na uwadze, że w składzie orzekającym rozpoznającym sprawę „Krupniku" zasiadała Pani Profesor Joanna Sieńczyło - Chlabicz, specjalistka z zakresu prawa własności intelektualnej, rozstrzygnięcie to zapewne zyska również aprobatę innych przedstawicieli doktryny.

sygn. II GSK 1815/14

22 / 01 / 2015
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

IP LAW KSP BLOG w konkursie BLOG ROKU 2014 - głosowanie trwa!

IP LAW KSP BLOG bierze udział w konkursie BLOG ROKU 2014 w kategorii „Blogi Specjalistyczne i Firmowe”.

 

Serdecznie zachęcamy Państwa do głosowania — w tym celu należy wysłać SMS o treści K11452 pod nr 7122 Koszt wysyłania jednego SMS-a wynosi 1,23 PLN brutto, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na rzecz Fundacji Dzieci Niczyje. Głosowanie SMS potrwa do 10.02.2015 r. do godz. 12:00. Mamy nadzieję, że poruszane przez nas w 2014 roku tematy wzbudziły Państwa zainteresowanie oraz że możemy liczyć na Państwa głosy podczas tegorocznej edycji konkursu (więcej informacji na stronie organizatora).

Dziękujemy za każdy oddany głos!

© 2023 KSP Legal & Tax Advice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Przetwarzanie danych osobowych w KSP
zamknij chcę wiedzieć więcej
Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek)
akceptuję Polityka prywatności