Aktualna pozycja: HomeWydarzenia

Wydarzenia

22 / 12 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Święta w KSP - wyniki konkursu plastycznego pt. Magia Świąt 2016

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego pt. „Magia Świąt 2016 r.”. Jak co roku – poziom prac był znakomity! Po długich naradach i burzliwym głosowaniu zespół kancelarii KSP wybrał zwycięską trójkę.  Ocenie podlegała nie tylko estetyka prac, ale też pomysł, ujęcie tematu oraz technika. A więc ogłaszamy oficjalne wyniki:

 

1 miejsce – Daniel Zabliszewski

2  miejsce – Kamil Dragon

3 miejsce – Paulina Pyzik


Serdecznie dziękujemy wszystkim Małym Artystom z Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 im. Jana Pawła II w Katowicach za wzięcie udziału w konkursie oraz stworzenie dla KSP niepowtarzalnych kartek, które obejrzeć mogą Państwo w galerii: http://prezi.com/jssisx0-yirt/?utm_campaign=share&utm_medium=copy


Przy tej wyjątkowej okazji składamy naszym wszystkim Klientom, Współpracownikom oraz Sympatykom naszej Kancelarii życzenia Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2017! 

Partnerzy wraz z całym Zespołem KSP Legal & Tax Advice

03 / 11 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Z prawnikiem przy kawie - Ograniczenia w obrocie nieruchomościami. Nieruchomość jako zabezpieczenie - 24 listopada 2016 r. w KSP

Eksperci z kancelarii prawniczej KSP w Katowicach, radcowie prawni Piotr Krupa oraz Hugo Bałaziński poprowadzą 24 listopada 2016 r. spotkanie z cyklu „Z prawnikiem przy kawie”, organizowane wspólnie z Lożą Katowicką BCC.

 

Tematem spotkania będą ograniczenia w obrocie nieruchomościami - wykażemy, że nawet przy z pozoru prostej transakcji sprzedaży udziałów pomiędzy spółkami zależnymi, bądź wniesieniu nieruchomości aportem do nowotworzonej zależnej spółki SPV należy pamiętać o ograniczeniach dot. obrotu nieruchomościami, które mogą wydłużyć transakcję, a nawet ją zablokować. Podczas spotkania omówimy poniższe tematy:

 

 • Obrót nieruchomościami z uwzględnieniem specyfiki nieruchomości rolnych i leśnych:
  • Uwagi praktyczne dotyczące prawa pierwokupu przysługującego gminom, Agencji Nieruchomości Rolnych, Skarbu Państwa oraz specjalnym strefom ekonomicznym;
  • Problematyka nabywania nieruchomości przez cudzoziemców;
 • Sprzedaż przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części w skład w którego wchodzi własność lub wieczyste użytkowanie nieruchomości – aspekty praktyczne;
 • Na co należy zwrócić uwagę przy transakcjach sprzedaży udziałów lub akcji;
 • Nieruchomość jako wkład niepieniężny do spółek prawa handlowego;
 • Ograniczenia wpływające na możliwość wykorzystania nieruchomości jako zabezpieczenia.

 

Szkolenie adresowane jest do osób zarządzających podmiotami, które:

 • w związku z rozwojem mają potrzebę i/lub zamiar nabycia nieruchomości,
 • dokonują restrukturyzacji prowadzonej działalności – tworzenie struktury holdingowej, powoływanie do życia SPV (np. SPV dla zarządzania posiadanym majątkiem),
 • zamierzają sprzedać nieruchomości,
 • dokonują akwizycji zarówno spółek jak i tzw. ZORG (zorganizowana część przedsiębiorstwa), oraz wykorzystują posiadane nieruchomości do zabezpieczenia prowadzonych inwestycji (zabezpieczenie kredytów, emisji obligacji etc.).

 

Serdecznie zapraszamy do siedziby kancelarii KSP, przy ul. Chorzowskiej 150 w Katowicach, 24 listopada 2016 r. o godzinie 9:00. Spotkanie potrwa około 1,5 godziny i jest bezpłatne (prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa mailowo na adres magdalena.krol@ksplegal.pl do 21 listopada br., ilość miejsc jest ograniczona).

27 / 10 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Od 2 listopada 2016 mamy nowy adres w Katowicach - Silesia Business Park, Chorzowska 150. Serdecznie zapraszamy!

Uprzejmie informujemy, że od 2 listopada 2016 r. zmienia się adres Kancelarii KSP Legal & Tax Advice. Nasz nowy adres to:

 

Silesia Business Park

Budynek B

Chorzowska 150

40–101 Katowice

 

Pozostałe dane kontaktowe, w tym telefony stacjonarne biura, pozostają bez zmian.

 

Serdecznie zapraszamy do naszej nowej siedziby.

07 / 10 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

BLOGUJEMY o prawie pracy od września 2016 r.

Z przyjemnością informujemy, że we wrześniu uruchomiliśmy nowy blog o prawie pracy. To już trzeci blog tematyczny prowadzony przez prawników KSP (prowadzimy też blog o podatkach i blog o prawie i własności intelektualnej). W nowym blogu przedstawiamy zagadnienia związane m.in. z czasem pracy, wynagrodzeniami, kontrolą pracowników, związkami zawodowymi oraz czy opodatkowaniem pracowników. Podajemy przykłady z naszej praktyki oraz najnowsze doniesienia z sal sądowych. Serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszego bloga, zadawania pytań i bieżącego komentowania wpisów autorów, np.:

13 / 09 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Przetargi w gospodarce odpadami komunalnymi w 2017 r. Zapraszamy na szkolenia w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu

Już w październiku Tomasz Srokosz poprowadzi cykl szkoleń poświęcony przetargom w sektorze odpadów komunalnych oraz łącznemu stosowaniu przepisów prawa zamówień publicznych i ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

 • SIWZ - ryczałtowe wynagrodzenie odbierających odpady a niedoszacowanie ilości wywarzanych odpadów, kryteria pozacenowe w praktyce: jakość, serwis, BAT, odzysk odpadów,
 • Konsorcja w gospodarce odpadami - czy można zastrzec obowiązek osobistego wykonywania poszczególnych części zamówienia,
 • Czy self-cleaning ma zastosowanie także w podmiotach zbiorowych?
 • Zmiana warunków umowy (dodatkowe dostawy, usługi, nieprzewidziane okoliczności) w trakcie jej trwania - jak redagować klauzule umowne?

Szkolenia odbędą się w trzech terminach:  7 października 2016 r. w Warszawie,13 października 2016 r. w Poznaniu oraz 14 października 2016 r. we Wrocławiu. Dodatkowe informacje, formularz rejestracyjny oraz program dostępne są na stronie internetowej Organizatora. Serdecznie  zapraszamy!

26 / 08 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

KSP ekspertem INFOR.pl

Kancelaria KSP Legal & Tax Advice dołączyła do grona ekspertów INFOR.pl.  To portal biznesowy skierowany do przedsiębiorców, osób odpowiedzialnych za księgowość, menedżerów odpowiedzialnych za politykę personalną firm  oraz urzędników państwowych, gdzie pojawiają się najnowsze informacje z zakresu prawa, podatków oraz metod zarządzania. Prawnicy z KSP, jako eksperci INFOR.pl publikują artykuły w serwisach tematycznych: Prawo, Księgowość, Kadry, Biznes i Sektor publiczny. Najnowszy artykuł pt. Zorganizowanie konkursu z nagrodami – skutki podatkowe  autorstwa Elżbiety Stawarczyk jest już dostępny. Zapraszamy śledzenia naszych wpisów.

20 / 07 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Szkolenia dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK)

1 lipca 2016 r. weszły w życie przepisy dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego. Obecnie obowiązują one wyłącznie  tzw. dużych przedsiębiorców. Jednak już od 1 stycznia 2017 r. obowiązek przekazywania rejestru VAT co miesiąc w formie JPK do Ministra Finansów dotyczyć będzie również małych i średnich przedsiębiorców. W praktyce wdrożenie, stosowanie i wypełnianie obowiązków związanych z JPK budzi wiele pytań i kontrowersji. Przepisy w tym zakresie są niezwykle skąpe, a wyjaśnienia Ministerstwa Finansów nie dają jednoznacznych odpowiedzi.

 

Zapraszamy Państwa do skorzystania z organizowanych przez nas szkoleń w zakresie JPK, podczas których przedstawiamy obowiązki związane z JPK, analizujemy kiedy i w jakich zakresie dotykają one poszczególnych przedsiębiorców, przedstawiamy poszczególne struktury JPK i odpowiadamy na nurtujące Państwa pytania. Nasze szkolenia są dostosowane do potrzeb określonego przedsiębiorcy, a ich celem jest nie tylko przedstawienie problematycznych zagadnień, ale przede wszystkich rozstrzygnięcie wątpliwości pojawiających się w praktyce.

 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt e-mailowy z Elżbietą Lis (tel. 32 631 6850, e-mail: elzbieta.lis@ksplegal.pl).

05 / 07 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Co nowego w zamówieniach publicznych? Konferencja, Katowice, 19 lipca 2016r.

W związku z długo oczekiwaną nowelizacją ustawy Prawo Zamówień Publicznych, Kancelaria KSP Legal & Tax Advice wspólnie z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zaprasza do udziału w konferencji pt. Co nowego w zamówieniach publicznych?  Czyli o długo wyczekiwanej nowelizacji ustawy PZP.

 

Podczas konferencji eksperci z KSP skomentują najważniejsze dla przedsiębiorców aspekty nowelizacji ustawy. Mecenas Tomasz Srokosz omówi wprowadzenie trybu in-house – czyli przyznania samorządom możliwości bezprzetargowego udzielania zamówień własnym spółkom komunalnym a Łukasz Pożoga, radca prawny przedstawi temat elektronizacji dokumentacji (JEDZ).

 

Konferencja odbędzie się 19 lipca 2016 r. w RIG w Katowicach przy ul. Opolskiej 15.  Dodatkowe informacje, formularz rejestracyjny oraz program dostępne są na stronie internetowej Organizatora.

Zapraszamy!

04 / 07 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Na co uważać podczas kontroli skarbowej?

Z przyjemnością prezentujemy praktyczny przewodnik po kontroli podatkowej lub skarbowej. Aleksandra Miklaszewska, doradca podatkowy w KSP przygotowała dla Państwa opis działań, które warto podjąć w czasie trwania kontroli, tak aby skutecznie chronić swoje prawa.  Jeżeli chcecie się Państwo dowiedzieć, jak fachowo patrzeć na ręce urzędnikom podatkowym, skarbowym i celnym, zapraszamy do lektury.  Dodatkowo informujemy, że jest to pierwsza broszurka z cyklu przewodników po kontroli przygotowana przez ekspertów KSP. O następnych będziemy na bieżąco Państwa informować.

 

13 / 06 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

KSP dołącza do sieci Kancelarie RP

Z przyjemnością informujemy, że kancelaria KSP Legal & Tax Advice od czerwca 2016 r.  dołączyła do Sieci Prawnej Kancelarie RP jako Partner w województwie śląskim. 

 

Sieć prawna „Kancelarie RP” ma charakter ogólnopolski i została powołaną pod patronatem dziennika „Rzeczpospolita.” Zrzesza ona dynamicznie rozwijające się, niezależne kancelarie prawne ze wszystkich województw.  KSP jest kancelarią partnerską w Katowicach. Przynależność do  grona „Kancelarie RP” umożliwia nam wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy członkami sieci w celu świadczenia usług na jeszcze lepszym poziomie. Klienci sieci mogą liczyć na kompleksową pomoc prawną udzielaną przez ponad 300 doświadczonych specjalistów ze wszystkich dziedzin prawa.

08 / 06 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Koncesja komunalna - czym jest wyjaśnia w swojej książce Tomasz Srokosz

Z przyjemnością przedstawiamy nową publikację Tomasza Srokosza pt. „Koncesja komunalna”. Książka ma na celu popularyzację konstrukcji koncesji komunalnej, która pozwala samorządom realizować cele społeczne przy współpracy z przedsiębiorcami. Kierowana jest do szerokiego grona czytelników – przedstawicieli nauki i polityki, ale przede wszystkim do osób reprezentujących jednostki samorządu terytorialnego oraz do przedsiębiorców. Koncesja bowiem to modelowe rozwiązanie powierzenia realizacji zadań gminy przedsiębiorcom, które z pewnością pozytywnie wpłynie na konkurencję na rynku usług komunalnych. Zachęcamy do lektury. Książka dostępna jest pod linkami Księgarni Ekonomicznej i Wydawnictwa Prym.

31 / 05 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

KSP wygrywa sprawę dla największego polskiego przewoźnika towarowego

Zespół Podatkowy KSP reprezentował PKP Cargo S.A. w sprawie dotyczącej odszkodowań wypłacanych z tytułu utraty, ubytku lub uszkodzenia przesyłki w trakcie wykonywania usługi transportowej. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z 13 maja br. uchylił niekorzystną dla naszego klienta interpretację Ministra Finansów.

Wniosek podatnika dotyczył tego, czy kwoty pieniężne wypłacone oraz które będą potencjalnie wypłacone w przyszłości tytułem odszkodowań z powodu szkód powstałych w skutek utraty przesyłki, ubytku w przesyłce lub uszkodzenia przesyłki mogą stanowić koszty uzyskania przychodów na gruncie przepisów podatkowych. Minister Finansów w wydanej interpretacji nie odniósł się do poszczególnych wskazanych przez podatnika sytuacji, tylko ogólnie odmówił prawa do zaliczenia takich wydatków do kosztów wskazując, że związane są z wadliwie wykonaną usługą. Zdaniem WSA w przypadku utraty przesyłki np. w związku z kradzieżą, nie dochodzi jednak do wadliwego wykonania usługi, gdyż usługa w ogóle nie jest wykonana. Tym samym, utrata przesyłki nie jest objęta dyspozycją art. 16 ust. 1 pkt 22 ustawy o pdop. Jeżeli zatem jest spełniona przesłanka związku wydatku z przychodami na zasadach ogólnych, kwoty wypłacane w związku z utratą przesyłki mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

W postępowaniu sądowym klienta reprezentowała Elżbieta Lis, parter wraz z Magdaleną Patryas, partnerem oraz Aleksandrą Miklaszewską, konsultantką podatkową.

sygn., III Sa/Wa 1352/15

11 / 05 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Nowe prawo zamówień publicznych - praktyczne aspekty implementacji dyrektywy 2014/24/UE - Seminarium, 8 czerwca 2016 r. Katowice

Serdecznie zapraszamy na seminarium poświęcone zmianom w prawie zamówień publicznych związanych z implementacją dyrektyw UE. Naszym zamiarem jest przedstawienie nowych rozwiązań w sposób umożliwiający ich elastyczne wykorzystanie zarówno przez zamawiających jak i wykonawców od dnia wejścia w życie nowelizacji p.z.p.

 

Tomasz Srokosz, Natalia Gaweł oraz Łukasz Pożoga przybliżą zmiany dotyczące warunków udziału w postępowaniu przetargowym (w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia) nowe zasady prowadzenia postępowania w sprawie udzielenia zamówienia (w tym elektronizacja zamówień) oraz umowy w sprawie zamówienia publicznego.

 

Szkolenie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za zamówienia publiczne, w szczególności przedstawicieli administracji rządowej oraz samorządowej - kierowników działów zamówień i specjalistów, przedstawicieli wykonawców biorących udział w przetargach oraz doradców w zakresie zamówień publicznych.

 

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie załączonego formularza oraz odesłanie go do 3 czerwca 2016 r. na adres: malgorzata.popek@ksplegal.pl Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Agenda, formularz rejestracyjny oraz sylwetki prelegentów dostępne są w załączniku.

 

20 / 04 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

KSP w XIV Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej

Miło nam poinformować, że XIV Rankingu Kancelarii Prawniczych zajęliśmy 6. miejsce wśród śląskich kancelarii (zajmujemy też wysokie 100. miejsce w Polsce). W tegorocznym rankingu organizowanym przez redakcję  Rzeczpospolitej  wzięło udział aż 296 kancelarii. KSP to  obecnie zespół przeszło  20 prawników z pasją podejmujących wymagające wyzwania - dziękujemy, że jesteście z nami!

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

06 / 04 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Poranek z Prawem Pracy - seminarium z ekspertami KSP, 26 kwietnia 2016 r.

Serdecznie zapraszamy na seminarium przygotowane przez Zespół Prawa Pracy KSP, poświęcone zasadom przetwarzania danych osobowych przez pracodawcę oraz kwestiom związanym z kontrolowaniem pracowników (m.in. kontrola osobista, badanie trzeźwości, monitoring poczty elektronicznej, monitoring w zakładzie pracy).

 

Piotr Krupa, Dawid Mielcarski i Maciej Pietrzycki przybliżą tematykę gromadzenia oraz przetwarzania danych osobowych przez pracodawcę oraz omówią wymogi prawne regulujące przekazywanie danych osobowych pracowników podmiotom trzecim (w tym przekazywanie danych w ramach grup kapitałowych).

 

Drugą część spotkania poświęcimy szeroko pojętej kontroli pracowników przez pracodawcę, przybliżając jej podstawowe zasady oraz ograniczenia prawne związane z kontrolą, takie jak konieczność ochrony dóbr osobistych pracownika. Przedstawimy także najważniejsze stanowiska sądów oraz organów administracji.

 

Na spotkanie serdecznie zapraszamy pracodawców i ich przedstawicieli, dyrektorów i pracowników działów HR. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie załączonego formularza oraz odesłanie go do 22 kwietnia 2016 r. na adres: malgorzata.popek@ksplegal.pl Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.  Agenda, formularz rejestracyjny oraz sylwetki prelegentów dostępne są w załączniku.

14 / 03 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Zakaz konkurencji i umowa "na wyłączność" - zapraszamy do dyskusji z prawnikiem przy kawie 6 kwietnia 2016 r. o godz.11.00 w siedzibie KSP

Kolejne, organizowane wspólnie z Lożą Katowicką BCC spotkanie z przedsiębiorcami w ramach cyklu „Z prawnikiem przy kawie” poświęcimy praktycznym aspektom zakazu konkurencji. Na spotkaniu omówimy m.in. następujące kwestie:

 

 • wymogi i ograniczenia zakazu konkurencji dla pracowników oraz kadry menadżerskiej,
 • współpraca „na wyłączność” z kontrahentem firmy,
 • zakaz konkurencji dla przedstawicieli handlowych.

 

Spotkanie poprowadzą: radca prawny Łukasz Pożoga oraz adwokat Adam Roszyk – senior associates w Kancelarii KSP. Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia 2016 r. o godz. 11.00 w siedzibie kancelarii KSP przy ul. Chorzowskiej 50 w Katowicach i potrwa około 1,5 godziny. 

 

Spotkanie jest bezpłatne (prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa mailowo na adres malgorzata.popek@ksplegal.pl do 30 marca br., ilość miejsc jest ograniczona).

05 / 02 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Seminarium pt. Rewolucja w cenach transferowych - jak przygotować się do zmian? Katowice, siedziba kancelarii KSP

Magdalena Patryas i Michał Wilk członkowie Zespołu Cen Transferowych  3 lutego br. prowadzili spotkanie poświęcone zmianom w zakresie dokumentowania transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi. 

 

Eksperci omówili  przede wszystkim praktyczny wymiar zmian w przepisach o cenach transferowych – uczestników seminarium interesowało,  jak się przygotować się do nowych wymogów dokumentacyjnych. Doradcy podatkowi KSP  przedstawili m.in. następujące zagadnienia:

 • Realizowane transakcje – teraz jest czas na przegląd pod kątem rynkowości stosowanych cen;
 • Master file na poziomie grupy – tworzy grupa, ale odpowiedzialność ponosi zarządzający spółką zależną;
 • Obowiązkowy benchmarking – jak go wykonać, jakie dane pozyskać;
 • Sprawozdawczość – co trzeba będzie ujawniać organom podatkowym w zeznaniu rocznym i w jaki sposób organ może to wykorzystać;
 • Terminy na sporządzenie dokumentacji - odpowiedzialność zarządzających spółkami;
 • Kontrole cen transferowych - oczekiwana praktyka organów skarbowych, narzędzia, którymi się posługują;
 • Odpowiedzialność karna – co grozi za brak dokumentacji podatkowych lub ustalenie cen nierynkowych.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani dokumentowaniem transakcji wewnątrzgrupowych, w tym przeprowadzeniem praktycznych warsztatów nakierowanych na utrwalenie umiejętności tworzenia dokumentacji podatkowych, prosimy o kontakt (Magdalena Patryas, tel. +32 731 68 53, magdalena.patryas@ksplegal.pl). 

28 / 01 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

28 stycznia Dzień Ochrony Danych Osobowych - sprawdźmy, czy przetwarzamy dane zgodnie z prawem

Obowiązki dotyczące postępowania z danymi osobowymi dotyczą praktycznie każdego – wystawiających faktury, zatrudniających pracowników, czy tych którzy dla jakichkolwiek celów gromadzą takie dane jak: imię i nazwisko, PESEL, NIP, adres zamieszkania lub prowadzenia działalności, adres elektroniczny itp.

 

Obchodzony dziś Dzień Ochrony Danych Osobowych powinien skłonić nas do odpowiedzi na następujące pytania:

 • Czy w mojej firmie legalnie przetwarzane są dane osobowe klientów i pracowników?
 • Czy osoby, których dane są zbierane zostały o tym prawidłowo powiadomione?
 • Czy właściwie zabezpieczyliśmy zbiór danych osobowych?
 • Czy posiadam aktualną Politykę Bezpieczeństwa Danych Osobowych?
 • Czy w odpowiedni sposób upoważniłem/am osoby, które w moim imieniu zajmują się przetwarzaniem danych?
 • Czy jestem świadom(a) sankcji jakie grożą za nieprawidłowe postępowanie z danymi osobowymi? 
 • Czy wiem kto, kiedy i w jaki sposób może mnie skontrolować? Czy znane mi są uprawnienia PIP i GIODO w tym zakresie?

Mamy nadzieję, że jak większość naszych klientów, postępujecie Państwo w sposób zgodny z ustawą o ochronie danych osobowych. Gdyby jednak po zastanowieniu się uznali Państwo, że warto dopytać lub sprawdzić politykę firmy w tym zakresie, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami – Grzegorzem Olszewskim(grzegorz.olszewski@ksplegal.pl) oraz Adamem Roszykiem (adam.roszyk@ksplegal.pl).

27 / 01 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Śniadanie biznesowe pt. Zmiany podatkowe i rachunkowe 2016 w pigułce dla zarządzających - Katowice, 28 stycznia 2016 r.

Kancelaria KSP oraz Global Accounting organizują spotkanie biznesowe dla członków zarządów, właścicieli firm, prokurentów oraz osób zarządzających i odpowiedzialnych za działalność firm, w tym za rozliczenie podatkowe w spółkach, płacowe czy sprawozdawczość.


Podczas spotkania omówimy jak skutecznie wdrożyć nowe regulacje podatkowe, rachunkowe i  kadrowo-płacowe obowiązujące od 1 stycznia 2016 r.

Spotkanie poprowadzą doświadczeni doradcy podatkowi – Magdalena Patryas i Elżbieta Lis z KSP oraz Małgorzata Tomera z Global Accounting.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Anną Szmidla (anna.szmidla@ksplegal.pl).

07 / 01 / 2016
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Nagrody w konkursie "Moja Magia Świąt" rozdane. Dziękujemy uczniom z ZSS nr 9 w Katowicach

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy Państwa poinformować, że w grudniu ubiegłego roku kancelaria KSP zmieniła się w galerię sztuki z prawdziwego zdarzenia! A to za sprawą naszych podopiecznych z Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 im. Jana Pawła II, którzy przesłali nam swoje prace na konkurs pod hasłem "Moja Magia Świąt".

 

Konkurs został podzielony na dwie części, tak aby wszyscy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami.

 

Część pierwsza - plastyczna zaparła nam dech w piersiach. Prace uczniów były kolorowe i radosne. Jury miało naprawdę ciężki orzech do zgryzienia, bo wszystkich prac było 89!

 

W kategorii ozdoby świąteczne I miejsce zajęli wspólnie:

 

Sabina Dromowicz, Wiktoria Dromowicz oraz Dominik Kołbuk. II miejsce przypadło Kamilowi Szymańskiemu, a nagrodę specjalną za okazałą choinkę – otrzymali: Martin Adamoszek oraz Mateusz Gutowski.

 

W kategorii kartki świąteczne zwyciężyli:

 

I miejsce: Grzegorz Przybyła, II miejsce: Angelika Tyrcz, III miejsce: Jacek Pietrzak i Nicola Bąk.

 

W kategorii rysunek (malunek) świąteczny zwyciężyli:

 

I miejsce: Mateusz Ściborski, II miejsce: Estera Zielińska oraz Milena Balewska.

 

© 2023 KSP Legal & Tax Advice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Przetwarzanie danych osobowych w KSP
zamknij chcę wiedzieć więcej
Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek)
akceptuję Polityka prywatności