Aktualna pozycja: HomeWydarzenia

Wydarzenia

15 / 10 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

O sytuacji prawnej prezydent Łodzi – Tomasz Srokosz dla TVP Info

Czy Hanna Zdanowska może sprawować urząd prezydenta i czy może kandydować na kolejną kadencję? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji na ten temat, która odbyła się w minioną niedzielę w TVP Info w programie "MINĘŁA 20". Ze strony KSP wypowiadał się Tomasz Srokosz.  (od 00:43:15)

 

Tomasz Srokosz KSP Legal

09 / 10 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

X PKO Silesia Marathon znów pełen emocji

To był weekend dobrej energii. W niedzielę odbyła się jubileuszowa X edycja największego biegu na Śląsku. KSP kolejny raz była partnerem prawnym wydarzenia i  brała udział przy jego organizacji.

 

W tym roku dzięki wspólnym treningom w powiększonej drużynie biegowej KSP ujawniły się nowe talenty. Nasze zawodniczki i zawodnicy bardzo dobrze spisali się w mini i półmaratonie, finiszując jak w ubiegłym roku w Kotle Czarownic. Gratulujemy!

 

Przed zawodnikami kolejne rekordy. Biegajcie z nami!

 

      

 

 

18 / 09 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Power up your business in Małopolska, Nowe Brzesko

20 września 2018 r. Tomasz Srokosz wystąpi na warsztatach realizowanych wspólnie z firmą doradczą TAXPOINT i Krakowskim Parkiem Technologicznym w ramach projektu „Power up your Business in Małopolska”.

 

Tematem przewodnim wydarzenia jest infrastruktura i kwestie przygotowania procesu inwestycyjnego, gospodarki nieruchomościami oraz zasady przyłączenia i budowy sieci energetycznej i gazowej. Tomasz Srokosz podzieli się doświadczeniem KSP na temat transakcji w obrocie nieruchomościami inwestycyjnymi. 

 

Uczestnikami szkolenia będą przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z województwa małopolskiego oraz przedstawiciele podmiotów zarządzających terenami inwestycyjnymi z ramienia gmin.

 

Zapraszamy!

03 / 09 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Pobiegliśmy w szczytnym celu, czyli Katowice Business Run 2018

I już po zawodach. W minioną niedzielę, 2 września dwie drużyny KSP dzielnie walczyły w tegorocznej edycji charytatywnego biegu sztafetowego Katowice Business Run w Dolinie Trzech Stawów.

 

W biegu udział wzięło ponad 600 drużyn i 3 tys. zawodników z około 150 firm. Konkurencja była zatem spora, a zawodnicy KSP wykazali ogromną zawziętość i ducha walki i godnie uplasowali się w środkowej części tabeli wyników.  Nawet chwilowy deszcz nie ostudził gorącej atmosfery panującej w strefie kibica. Rodziny, koledzy i koleżanki z pracy mocno zagrzewali zawodników do biegu, a organizator zapewnił publiczności szereg atrakcji.

 

Nasza radość jest o tyle większa, że dzięki udziałowi w biegu wsparliśmy podopiecznych Fundacji Poland Business Run. Tegoroczna katowicka edycja ma pomóc pięciu osobom, które w wyniku choroby lub wypadku musiały poddać się amputacji i potrzebują kosztownych protez i rehabilitacji.

 

Katowice Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety składającej się z 5 zawodników, gdzie każdy z uczestników ma do pokonania dystans 3,8 km. Bieg jest częścią Poland Business Run – ogólnopolskiej imprezy biegowej, organizowanej jednocześnie w 9 miastach Polski.

 

Do zobaczenia za rok!

 

Fot. Kamil Janicki - Pause Business Support

30 / 07 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

KSP po raz kolejny partnerem prawnym PKO Silesia Marathonu

W KSP coraz częściej dołączamy do ciekawych sportowych rozgrywek. Ledwo ochłonęliśmy po kibicowaniu regatom na wodach Morza Śródziemnego, a już przed nami kolejne wielkie wydarzenie – 10. edycja PKO Silesia Marathonu.

 

7 października 2018 r. śląskimi ulicami ponownie zawładną biegacze. Kilka tysięcy uczestników stanie do walki na dystansach maratonu i półmaratonu, a wśród nich zawodnicy naszej kancelarii. Jesteśmy także dumni mogąc towarzyszyć temu wydarzeniu, będąc jego partnerem prawnym.

 

Zawodnicy KSP już rozpoczęli przygotowania do biegów. Zachęcamy także naszych klientów i sympatyków do wspólnych treningów i udziału w Silesia Marathonie. Z naszej strony gwarantujemy świetną zabawę, dobrą atmosferę i pozytywną energię. Będziemy także obecni na Stadionie Śląskim, gdzie planowana jest meta biegów. To będzie naprawdę wyjątkowe wydarzenie!

 

Więcej informacji na stronie organizatora Silesia Marathon.

19 / 07 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Skuteczne i bezpieczne przygotowanie transakcji w obrocie nieruchomościami inwestycyjnymi, 2 sierpnia 2018 r. w siedzibie KSP

Eksperci z KSP Legal & Tax Advice, Hugo Bałaziński oraz Adam Roszyk poprowadzą 2 sierpnia 2018 r. spotkanie z cyklu „Z prawnikiem przy kawie”, organizowane wspólnie z Lożą Katowicką BCC. Tematem spotkania będzie skuteczne i bezpieczne przygotowanie transakcji w obrocie nieruchomościami inwestycyjnymi.

 

Podczas spotkania omówione zostaną poniższe tematy:

 • możliwości uzyskania ulgi podatkowej według ustawy o wspieraniu nowych inwestycji,
 • pozycja podmiotów międzynarodowych przy nabywaniu nieruchomości w Polsce,
 • nieoczywiste ryzka przy nabywaniu i obciążaniu nieruchomości,
 • raport nieruchomościowy niezbędny przy przygotowaniu transakcji,
 • wybrane przykłady ryzyka na podstawie doświadczeń KSP.

Szkolenie adresowane jest do osób zarządzających podmiotami, które:

 • uznały ustawę o wspieraniu nowych inwestycji za szansę rozwoju firmy,
 • w związku z rozwojem mają potrzebę lub zamiar nabycia nieruchomości,
 • dokonują restrukturyzacji prowadzonej działalności – tworzenie struktury holdingowej, powoływanie do życia SPV (np. SPV dla zarządzania posiadanym majątkiem),
 • dokonują akwizycji zarówno spółek jak i tzw. ZORG (zorganizowana część przedsiębiorstwa) oraz wykorzystują posiadane nieruchomości do zabezpieczenia prowadzonych inwestycji (zabezpieczenie kredytów, emisji obligacji etc.).

Serdecznie zapraszamy do siedziby KSP Legal & Tax Advice, przy ul. Chorzowskiej 150 w Katowicach, 2 sierpnia r. o godzinie 9:00. Spotkanie potrwa około 1,5 godziny i jest bezpłatne (prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa mailowo na adres magdalena.bujoczek@ksplegal.pl do 30 lipca br.) Ilość miejsc jest ograniczona.

09 / 07 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Nowy partner. Nowi adwokaci i radcowie prawni

Początek lata przynosi nowe awanse w KSP. Z przyjemnością informujemy, że od 1 lipca 2018 roku Michał Wilk dołączył do grona partnerów KSP. Michał od wielu lat współtworzy praktykę podatkową KSP. Jest doświadczonym i cenionym doradcą podatkowym specjalizującym się w międzynarodowym prawie podatkowym, podatkach pośrednich i w cenach transferowych. Jego zaangażowanie w rozwój kancelarii oraz relacje z klientami są dla nas wszystkich inspiracją.

 

Cieszymy się również z pozytywnych wyników egzaminów zawodowych członków naszego zespołu. Michał Błach, Syuzanna Musfi i Jacek Osipiuk powiększyli grono adwokatów i radców prawnych KSP.

 

Nie zwalniamy tempa! Sięgamy dalej.

18 / 06 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Zwycięstwo Polaków w 66-tych regatach Giraglia Rolex Cup 2018. Tomasz Srokosz wśród załogi.

Jesteśmy dumni! Załoga Ocean Challenge Yacht Club, w skład której wszedł Tomasz Srokosz wygrała regaty Giraglia Rolex Cup 2018 w klasie ORC 0. To świetny rezultat i najlepszy wynik w sześcioletniej historii zmagań na tych regatach – komentuje dla sportowefakty.wp.pl skipper Przemysław Tarnacki. Załodze oficjalnie pogratulowali Johen Schumann, legenda światowego żeglarstwa oraz Markus Wieser, zeszłoroczny zwycięzca regat.

 

Giraglia Rolex Cup to regaty organizowane na Morzu Śródziemnym przez Yacht Club Italiano i Societe Nautique de Saint-Tropez. Regaty składają się z trzech dni przybrzeżnych wyścigów w zatoce Saint-Tropez, a następnie 243 mil morskich na pełnym morzu. To legendarne i prestiżowe wydarzenie sportowe, gdzie obok przygody, wyzwania i rywalizacji trzeba mierzyć się z ciężką fizyczną pracą na jachcie i  dobrą komunikacją w zespole.

 

Gratulujemy całej załodze!

09 / 04 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Nie zwalniamy. Sięgamy dalej! Dziękujemy za wspólne 15 lat.

Już 15 lat tworzymy rozwiązania dla biznesu. To nie tylko pusty slogan. Od samego początku wspólnicy kancelarii Magdalena Patryas i Piotr Krupa łączyli doradztwo prawne i podatkowe. Kancelaria prawna, która pomaga w realizacji inwestycji oraz rozumie mechanizmy rządzące biznesem przyciągała międzynarodowych przedsiębiorców i polskich inwestorów.  Wkrótce do grona wspólników dołączył Tomasz Srokosz, a następnie Elżbieta Lis. Dziś KSP to niesamowity ponad 30 osobowy zespół, który nie boi się wyzwań.

 

Nasi radcowie prawni, adwokaci, doradcy podatkowi, prawnicy i ekonomiści doradzają przy najbardziej znaczących transakcjach na polskim rynku.  Nie boimy się trudnych i wymagających projektów, takich jak: due diligence Uzdrowisk w Rabce, doradztwo podczas budowy dworca w Sopocie w formule PPP czy przy przejmowaniu infrastruktury wodno-ściekowej przez operatora prywatnego w Siemianowicach Śląskich.

 

Przez te lata świętowaliśmy wiele sukcesów małych i tych dużych, prywatnych i zawodowych.  Nie osiągnęlibyśmy ich bez lojalnych pracowników i współpracowników, a przede wszystkim bez naszych Klientów. Zaangażowanie i wytrwałość w dążeniu do celu przyniosły pozytywne rezultaty dla nas wszystkich. Dla niektórych były to nowe inwestycje, dla innych sukcesy zawodowe – wszyscy zdobyliśmy nowe doświadczenia, wiedzę i umiejętności.

 

W tym krótkim tekście chcemy także skupić się na tym co przed nami. Nadal stawiamy na bezpośredni kontakt z naszymi Klientami, rozwój wiedzy i budowanie kompetentnego zespołu doradców, ale śledzimy też nowe trendy w branży prawniczej i wprowadzamy innowacje. Dziękujemy Wszystkim za wspólne 15 lat, zostańcie z nami.

 

Nie zwalniamy! Sięgamy dalej.

 

Partnerzy KSP Legal & Tax Advice

04 / 04 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Factories Tour, czyli 3 zakłady produkcyjne w 3 dni. 10-12 kwietnia 2018 r., Tychy

Factories Tour to ciekawe warsztaty na temat zarządzania zakładem produkcyjnym, łączące w sobie część merytoryczną z praktyką. W trakcie warsztatów będzie można z bliska przyjrzeć się trzem efektywnie działającym zakładom produkcyjnym na Śląsku: PPG Polifarb Cieszyn, FCA Poland S.A oraz Woodward Poland Sp. z o.o.  11 kwietnia Maciej Pietrzycki i Adriana Wydziałkiewicz z KSP wygłoszą prelekcję pt. „Zatrudnianie cudzoziemców – aspekty prawne i porady praktyczne”, na którą serdecznie zapraszamy.

 

Zapisy na stronie organizatora

16 / 03 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

KSP na Ogólnopolskich Dniach Praktyk Prawniczych, 19 marca 2018 r. Zapraszamy na spotkanie na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Drodzy Studenci,  jeżeli zastanawiacie się, co będziecie robić po studniach prawniczych, zapraszamy Was na spotkanie z KSP na  ODPP w najbliższy poniedziałek, 19 marca 2018 r. (godzina 15:10 WPiA Uniwersytetu Śląskiego).  

 

Członkowie naszego zespołu mają różne historie – niektórzy ukończyli aplikacje i rozpoczęli pracę we własnych kancelariach, niektórzy dołączyli do firm doradczych lub kancelarii, inni do wielkich korporacji. Jedni zostali adwokatami, inni radcami prawnymi lub doradcami podatkowymi. Wśród nas są też tacy, którzy skończyli studia w ubiegłym roku lub jeszcze studiują. Pracujemy razem i chętnie podzielimy się doświadczeniem w ramach spotkania Kończę prawo - i co dalej? Radca prawny, adwokat, doradca podatkowy, aplikant i student w jednej kancelarii. Czy to praca dla mnie? Serdecznie zapraszamy! Kto wie? Może to będzie początek w przyszłej współpracy. Link do zapisów: http://bit.ly/2HAepx6 więcej na https://goo.gl/X6WW5q  

30 / 01 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

SZKOLENIE: Wykorzystanie ulgi B+R w praktyce oraz SPLIT PAYMENT jako zagrożenie płynności finansowej, 15 lutego 2018 r., Katowice

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu PRZEDPOŁUDNIE Z PODATKAMI, podczas którego wskażemy na potencjalne zagrożenia wynikające z wchodzącego w życie 1 lipca 2018 roku mechanizmu podzielonej płatności oraz omówimy praktyczne problemy z tym związane. Ponadto wyjaśnimy, kto od 1 stycznia 2018 roku może skorzystać z ulgi badawczo-rozwojowej i jak to zrobić.

 

Poruszymy m.in. poniższe tematy:

 

SPLIT PAYMENT – szansa czy zagrożenie?

 • Na czym polega mechanizm podzielonej płatności?
 • Stosowanie dobrowolne – czy na pewno?
 • Rachunek VAT – co to jest i jak będzie funkcjonował?
 • Dysponowanie środkami zgromadzonymi na rachunku VAT – możliwości i ograniczenia
 • Zachęty stosowania mechanizmu – czy warto skorzystać?
 • Czy trzeba się przygotować i jak to zrobić?

ULGA BADAWCZO-ROZWOJOWA OD 1 STYCZNIA 2018

 • Prace badawczo-rozwojowe – co to jest i kto je może prowadzić?
 • Na czym dokładnie polega ulga B+R i czy warto z niej korzystać?
 • Warunki skorzystania z ulgi
 • Koszty kwalifikowane – nowe kategorie
 • Podwyższenie limitu nawet do 150% wydatków
 • Status centrum badawczo-rozwojowego – jak go uzyskać i co można zyskać?

Zaproszenie kierujemy do osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe w spółkach, Dyrektorów Finansowych oraz Głównych Księgowych i Księgowych. Podczas spotkania będzie okazja do dyskusji i wymiany doświadczeń w zakresie omawianych tematów. Spotkanie poprowadzą doświadczeni doradcy podatkowi KSP: Elżbieta Lis oraz Katarzyna Knapik-Pacyga. 

 

Agendę oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo poniżej. Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia do 9 lutego 2018 r. oraz przesłanie wypełnionego formularza na adres: magdalena.bujoczek@ksplegal.pl lub faksem pod numer: +48 32 731 68 51 (kontakt: Magdalena Bujoczek).

03 / 01 / 2018
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

17 stycznia 2018 r. zapraszamy na seminarium na temat nowych regulacji prawnych w sektorze wodno-kanalizacyjnym w 2018 roku.

Podczas seminarium Tomasz Srokosz oraz Maciej Michalak omówią jakie zmiany przyniesie 2018 rok dla sektora wodno-kanalizacyjnego. Na końcowym etapie legislacji jest zmiana ustawy o zbiorowym zapatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, a także nowe prawo wodne, które istotnie wpłynie na koszty działalności przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych. Zmieniają się również kompetencje organów gminy. Przedmiotem seminarium będzie również analiza kwestii finansowych zmian prawnych, szczególnie przy konstruowaniu wniosku taryfowego.

 

Seminarium skierowane jest do przedstawicieli przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych oraz do pracowników samorządów, którzy są odpowiedzialni za zbiorowe zaopatrzenie mieszkańców w wodę i odprowadzanie ścieków.

 

Agenda:

 • Zadania i kompetencje gminy i przedsiębiorstw wodociągowo - kanalizacyjnych w ujęciu nowego prawa wodnego oraz zmienionej ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków,
 • Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków - zakres i tryb jego przyjmowania według nowych zasad,
 • Taryfy wod.-kan. w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków,
 • Przygotowanie wniosku o zatwierdzenie taryfy - aspekty finansowe,
 • Projekt taryfy wg znowelizowanej ustawy,
 • Metodyka i narzędzia prognostyczne przy wniosku taryfowym - model finansowy- studia przypadków.

 

Seminarium odbędzie się 17 stycznia 2018 r. w Hotelu Diament przy ulicy Dworcowej 8 w Katowicach. Szczegóły organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Organizatora - Halmark Events. Serdecznie zapraszamy.

© 2018 KSP Legal & Tax Advice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Przetwarzanie danych osobowych w KSP
zamknij chcę wiedzieć więcej
Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek)
akceptuję Polityka prywatności