Wydarzenie

01 / 02 / 2017
Udostępnij przez LinkedIn Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Email

Dane osobowe po nowemu czyli … 1 lutego 2017 r. rozpoczynamy cykl wpisów na BLOGU O PRAWIE I WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ na temat reformy prawa danych osobowych. Zapraszamy!

W związku z wejściem w życie reformy prawa ochrony danych osobowych w Unii Europejskiej wszyscy przedsiębiorcy mają obowiązek dostosowania procedur przetwarzania danych osobowych do nowych regulacji. 25 maja 2018 r. dotychczasowa polska ustawa o ochronie danych osobowych zostanie w pełni zastąpiona przez wydane w dniu 27 kwietnia 2016 r. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 – Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. Krajowe organy nadzorcze uzyskają m. in. możliwość nakładania administracyjnych kar pieniężnych. Kara będzie mogła wynosić nawet do 20 miliomów EUR, a w przypadku przedsiębiorstwa - do 4% jego całkowitego rocznego światowego obrotu z poprzedniego roku obrotowego.

 

W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom nowe reguły ochrony danych osobowych, z którymi będą musieli w niedługim czasie się zmierzyć.  O nowym prawie piszemy w cyklu artykułów Dane osobowe po nowemu, czyli…, które publikujemy na naszym blogu.

 

Serdecznie zapraszamy do lektury pierwszego wpisu  autorstwa Grzegorza Olszewskiego pt. Dane osobowe po nowemu, czyli co nas czeka po wejściu w życie Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.

© 2023 KSP Legal & Tax Advice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Przetwarzanie danych osobowych w KSP
zamknij chcę wiedzieć więcej
Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek)
akceptuję Polityka prywatności